עקבות דינוזאור נתגלו בישראל

העקבות נתגלו במושב בית זית אשר ממוקם ממערב לירושלים (ב-1962) ע"י פרופסור אבנימלך ,העקבות של רגל שמאל ורגל ימין נראות בבירור אפשר להבחין בבירור בשלוש אצבעות.

הדבר מסקרן ביותר מכיוון שהעקבות(כ 200 עקבות) נמצאו בסלע שדומה לסלע גיר ונקרא דולומיט,סלע זה דורש תנאים ייחודים להתווצרותו ותנאים אלו אינם תנאים שבו יכלו הדינוזאורים לחיות.

דולומיט נמצא כיום בסביבות קיצוניות כגון אגמים מלוחים,מעיינות חמים ואוקיינוסים עם כימיה מיוחדת,כלומר בהחלט מקומות ותנאים בהם הדינוזאורים התקשו לחיות.

גאולוגים לא ציפו למצוא עקבות של דינוזאור בדולומיט,כפי הנראה כאשר דרך שם הדינוזאור האדמה הייתה בוצית וכך שלוש אצבעות ארוכות נראות היטב.

החוקרים מעריכים כי הדינוזאור שעבר במקום חצה אדמה בוצית באיזור צחיח ,מכיוון שלא נותר לו מה לאכול והיה בחיפוש עבור אוכל באיזור קשה זה ,או שניסה לצוד דגים ודרך במים רדודים וכל זה לפני כמאה מליון שנים.
.

כפי הנראה, הדינוזאור היה אלפרוזאורוס (לטאה במשקל קל) ממשפחת האורניטומימוס, זהו דינוזאור אוכל כל המזכיר מעט את בת יענה של ימינו,בעל עיניים חדות וכפי נראה היה בעל מחשבה מהירה, הוא דינוזאור מהיר מאוד וכך היה שורד מפני דינוזאורים טורפים גדולים ממנו התגלה גם בגרמניה,דגם שלו אפשר למצוא באוניברסיטה העברית בגבעת רם אשר בירושלים ובקרוב גם  במושב בית זית.

עלינו דינודין